W spotkaniu uczestniczyli obecni oraz byli komendanci placówki SG w Korczowej (m.in. pełniący obecnie funkcje komendantów oddziałów Bieszczadzkiego oraz Nadbużańskiego), jak również przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej i innych służb działających na terenie przejścia. W trakcie spotkania rozmawiano o realiach służby w przejściu od czasu jego otwarcia po dzień dzisiejszy. Akcentem kończącym spotkanie było oprowadzenie uczestników po przejściu granicznym. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nowo wybudowana platforma na autostradzie A4, gdzie w przyszłości będzie dokonywana kontrola graniczna.
Drogowe przejście graniczne w Korczowej zostało otwarte w dniu 03.01.1998r. przez Prezydentów RP Aleksandra Kwaśniewskiego i Ukrainy Leonida Kuczmę. W pierwszym etapie uruchomiono odprawę samochodów osobowych do 3,5 tony oraz autokarów. Odprawę ruchu towarowego rozpoczęto w roku 2000. Przejście zapewnia kompleksową obsługę ruchu osobowego i towarowego wraz z odprawą zwierząt, artykułów rolno-spożywczych, towarów niebezpiecznych i odpadów. Przeprowadzane są tu kontrole: graniczna, celno-skarbowa, weterynaryjna, fitosanitarna, sanitarna, IJHARS.
Położenie w ciągu najdłuższej autostrady w Polsce(A4) o długości 672,75 km prowadzącej z zachodu na wschód przez południową Polskę sprawia, że w przejściu tym odprawiana jest największa liczba pojazdów jakie przekraczają granicą z Ukrainą na podkarpaciu w strefie działania Bieszczadzkiego Oddziału SG.
W roku 2017, w drogowym przejściu granicznym w Korczowej granicą przekroczyło 3 846 147 osób oraz odprawiono 1 294 137 środków transportu. Jest to to jedyne przejście graniczne w Polsce położone na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej przy autostradzie.
Po realizacji kompleksowej rozbudowy planowanie jest rozdzielnie ruchu. Samochody osobowe i autokary będą odprawiane w terminalach autostradowych, a samochody ciężarowej w obrębie obecnie funkcjonującej infrastruktury.