Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej III Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim - Przemyśl 2017 - Aktualności

Aktualności

III Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim - Przemyśl 2017

A.M.
04.05.2017

W sobotę 29 kwietnia w Przemyślu odbyły się III Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim. Tytuł mistrzowski zdobyła reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Zawody zostały zorganizowane w ramach 12 Maratonu Rowerowego „Twierdza Przemyśl”. Do rywalizacji na dystansie 46 km stanęło 60 funkcjonariuszy Straży Granicznej reprezentujących oddziały i ośrodki szkolenia SG.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczył zespół z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Drugie miejsce zdobył Warmińsko – Mazurski Oddział SG a trzecie Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Sakowicz (Śląski Oddział SG) a wśród mężczyzn Arkadiusz Krzesińki (Bieszczadzki OSG). W ramach zawodów odbyły się również Mistrzostwa Bieszczadzkiego OSG w Kolarstwie Górskim. Najlepsza w jeździe na dwóch kółkach okazała się reprezentacja z Placówki SG w Wetlinie, drugie miejsce zajęła PSG w Hermanowicach a trzecie PSG w Czarnej Górnej. Wśród funkcjonariuszek BiOSG pierwsze miejsce zajęła  Irmina Sikora – Kołodziej (WKiSZ), z mężczyzn najszybszy był Arkadiusz Krzesiński z PSG w Wetlinie.

Puchary dla zwycięzców i pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników mistrzostw wręczał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG oprócz tego, że rywalizowali podczas zawodów również zabezpieczali trasę maratonu.

Organizatorami mistrzostw byli: Komenda Główna SG, Bieszczadzki Oddział SG, Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Przemyski, Zarząd Główny NSZZ FSG, Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy BiOSG, IPA Region Bieszczadzki, Przemyskie Towarzystwo Cyklistów.