Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Życie z pasją daje radość! - Aktualności

Aktualności

Życie z pasją daje radość!

Elżbieta Pikor
24.03.2017

Dni 17 i 18 marca były jednymi z najszczęśliwszych dla trzech funkcjonariuszy z Placówki SG w Medyce, którzy zwyciężyli lub zajęli zaszczytne miejsca startując w różnych konkurencjach sportowych. Chor. szt. SG Bartosz Jakubowski zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski w karate organizacji Kyodokyokushin w kategorii knockdown kumite seniorów (powyżej 80 kg), mł. chor. SG Michał Bąkowski zajął III miejsce w kategorii pistolet pneumatyczny mężczyzn w ogólnopolskich zawodach w strzelectwie sportowym w Krośnie, a mjr SG Dariusz Wajda został zwycięzcą halowych i regionalnych zawodów w skokach przez przeszkody na terenie Stadniny Koni w Stubnie.

W dniach 17-18 marca 2017 r. odbyły się w Stubnie zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody z cyklu: „Halowy Puchar Stubna”, organizowane pod patronatem tej stadniny koni. Cykl zawodów odbywał się od lutego br., a w jego skład wchodziły kwalifikacje oraz finał. W finale zawodnicy musieli pokonać parkur o wysokości przeszkód 90 cm. Ostatecznym zwycięzcą licznie obsadzonych zawodów został funkcjonariusz Placówki SG w Medyce mjr SG Dariusz Wajda, który startował na klaczy „Capitta” - na co dzień reprezentujący Jeździecki Klub Sportowy „Kresowiak Kalników”,
Również w dniu 18 marca, w hali sportowo– widowiskowej MOSIR w Krośnie, odbył się XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Memoriał im. Jana Barana w strzelectwie sportowym. W zawodach rywalizowali zawodnicy z Podkarpacia, Śląska i Małopolski, w tym reprezentanci polskiej kadry narodowej. Wysokie III miejsce w kategorii pistolet pneumatyczny mężczyzn zajął funkcjonariusz PSG w Medyce mł. chor. SG Michał Bąkowski z wynikiem 551 pkt.

Natomiast w miejscowości Wadowice odbyły się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Karate organizacji Kyodokyokushin. Mistrzostwa, organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta Wadowice, miały międzynarodową obsadę i zgromadziły 150 zawodników z Polski, Grecji i Ukrainy. III miejsce w kategorii knockdown kumite seniorów powyżej 80 kg zdobył funkcjonariusz PSG w Medyce chor. sztab. SG Bartosz Jakubowski.

Każdy z nagrodzonych funkcjonariuszy realizuje swoją pasję poza służbą, a efekty są znakomite.