Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim - Przemyśl 2016 - Aktualności

Aktualności

Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim - Przemyśl 2016

Anna Michalska
04.05.2016

W niedzielę 1 maja w Przemyślu odbyły się Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim. Zawody te organizowane są w ramach Maratonu Twierdzy Przemyśl i wpisane są w kalendarz Maratonów Rowerowych CYKLOKARPATY. W tym roku na linii startu stanęło 626 pasjonatów kolarstwa górskiego.

Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim odbyły się już po raz drugi. Organizuje je Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej przy pomocy NSZZ FSG BiOSG oraz IPA Region Bieszczadzki.

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 34 funkcjonariuszy i 13 funkcjonariuszek Straży Granicznej reprezentujących oddziały, ośrodki oraz Komendę Główną SG. W skład każdej drużyny wchodziły trzy osoby ( dwóch funkcjonariuszy i jedna funkcjonariuszka). Reprezentacje zmierzyły się na dystansie 44 km. W wyniku zaciętej rywalizacji mistrzem dwóch kołek został: Warmińsko - Mazurski Oddział SG, na drugim miejscu uplasował się Bieszczadzki OSG a na trzecim Morski OSG. Wyniki drużynowe wliczają się do klasyfikacji generalnej Mistrzostw SG.

W ramach zawodów odbyły się również Mistrzostwa Bieszczadzkiego OSG . Pierwsze miejsce wywalczyła Placówka Straży Granicznej w Czarnej Górnej (reprezentacja w składzie: Marcin Kobak i Tomasz Skawiński), drugie PSG Krościenko (Dawid Michalak i Rafał Kędziora) i trzecie PSG Medyka (Elżbieta Koczera i Piotr Dyjak).

Nagrody, medale, dyplomy i pamiątkowe statuetki wręczał zwycięzcom  i uczestnikom zawodów Zastępca Komendanta BiOSG płk SG Robert Rogoz razem z Prezydentem Miasta Przemyśla Robertem Chomą i wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego NSZZ FSG ppor. SG Sebastianem Dobrowolskim.