Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Wizyta na polsko - ukraińskiej granicy Ambasadora Nadzwyczajnego i Oficera Łącznikowego Ukrainy w Polsce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wizyta na polsko - ukraińskiej granicy Ambasadora Nadzwyczajnego i Oficera Łącznikowego Ukrainy w Polsce

30.03.2015

30 marca w Bieszczadzkim Oddziale SG gościli: Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy w Polsce Andrii Deshchytsia oraz Oficer Łącznikowy Ukrainy w Polsce gen. lejt. Andrej Kuczerenko. Wizytującym towarzyszył płk SG Piotr Patla - Komendant Bieszczadzkiego OSG. Wizyta miała charakter roboczy.

Celem wizyty było zapoznanie gości ze strukturą organizacyjną oddziału i placówkami w terenie. W szczególnym ich zainteresowaniu pozostawała infrastruktura drogowa prowadząca do polsko - ukraińskich przejść granicznych oraz przewidziane miejsca do utworzenia nowych przejść granicznych (turystycznych) na granicy z Ukrainą.

Ponadto, w trakcie rekonesansu po granicy, gościom zaprezentowano infrastrukturę przejścia granicznego w Krościenku, gdzie funkcjonariusze obu państw pełnią służbę w jednym miejscu, po polskiej stronie. Goście mogli także zapoznać się ze specyfikę i zadaniami placówek SG m.in. w Ustrzykach Górnych i Stuposianach.

 

do góry