Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna uczestniczyła w II Podkarpackim Święcie Bezpieczeństwa Narodowego w Rzeszowie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Straż Graniczna uczestniczyła w II Podkarpackim Święcie Bezpieczeństwa Narodowego w Rzeszowie

27.03.2015

26 marca Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Dominik Tracz wziął udział w II Podkarpackim Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie pod honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych.

Komendantowi Głównemu towarzyszył Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Piotr Patla.

W Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego uczestniczyło ponad 2 tys. studentów oraz uczniów różnych  szkół ponadgimnazjalnych. Główną atrakcją imprezy były pokazy i prezentacje przygotowane przez formacje mundurowe z Podkarpacia.

Bieszczadzki Oddział SG zaprezentował m.in. samochód typu Schengenbus zwany mobilnym przejściem granicznym i samochód pirotechniczny wraz ze specjalistycznymi narzędziami wykorzystywanymi w sytuacji zagrożenia bombowego w portach lotniczych.

Ponadto, uczestnicy imprezy mogli zapoznać się ze sprzętem  i uzbrojeniem którym dysponuje Sekcja Realizacji WZD (dawny pluton specjalny), a na stoisku kadrowym dowiedzieć się o wymaganiach jakie należy spełnić aplikując do formacji.

Atrakcją imprezy był pokaz umundurowania w którym to funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa - Jasionki zaprezentowali 5 rodzajów mundurów używanych w zależności od charakteru pełnionej służby oraz panujących warunków atmosferycznych.

do góry