Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Cudzoziemcy zatrzymani na gorącym uczynku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Cudzoziemcy zatrzymani na gorącym uczynku

P. Z.
02.07.2018

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zatrzymali 3 obywateli Maroka, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską granicę. Chcieli przedotrzeć się do Europy Zachodniej, tymczasem zostali już przekazani z powrotem na Ukrainę.

Funkcjonariusze SG z placówki w Hermanowicach zatrzymali w piątek (tj. 29 czerwca) w okolicach m. Jaksmanice (gm. Medyka) trzech obywateli Maroka. Cudzoziemcy zostali złapani na „gorącym uczynku” w trakcie nielegalnego przekraczania tzw. zielonej granicy z Ukrainy do Polski. Dwóch mężczyzn, 20 oraz 21 – letni obywatele Maroka posiadali przy sobie dokumenty. Tożsamość trzeciego, 25-letniego mężczyzny podającego się pierwotnie za Syryjczyka, funkcjonariusze SG ustalili na podstawie dostępnych międzynarodowych baz.  

W trakcie czynności cudzoziemcy przyznali, że chcieli przedostać się do Niemiec oraz Francji.

Mężczyźni usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa do czego się przyznali i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Następnego dnia zostali przekazani na Ukrainę w ramach readmisji.

W pierwszej połowie 2018 roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddział Straży Granicznej zatrzymali na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy 76 cudzoziemców (w tym 6 ob. Maroka), którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę w celach migracyjnych.

  • zatrzymani obywatele Maroka
    zatrzymani obywatele Maroka
do góry