Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Skradzione pojazdy warte ponad 220 tys. zatrzymane jednego dnia - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Skradzione pojazdy warte ponad 220 tys. zatrzymane jednego dnia

14.06.2018 P. Z.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, w ciągu jednego dnia, uniemożliwili przerzut na Ukrainę trzech skradzionych w Europie samochodów.

  • audi zatrzymane w Korczowej
    audi zatrzymane w Korczowej

13 czerwca na przejściu granicznym w Korczowej zanotowano dwa zdarzenia. W pierwszym, funkcjonariusze zakwestionowali autentyczność znaków identyfikacyjnych samochodu marki Audi Q7 kierowanego przez 40-letnią obywatelkę Ukrainy. W wyniku szczegółowych sprawdzeń pojazdu wartego ok. 155 tys. złotych, a także dzięki wsparciu funkcjonariusza austriackiej policji oddelegowanego w ramach misji Frontex, ustalono rzeczywisty numer VIN pojazdu. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach funkcjonariusze potwierdzili, że samochód jest w zainteresowaniu słowackich służb w związku ze zgłoszona kradzieżą.

Kilka godzin później, również na wyjazd z Polski zgłosił się do odprawy 48 letni obywatel Ukrainy – kierowca audi A8. Tutaj także stwierdzono nieprawidłowości w znakach identyfikacyjnych, w tym potwierdzono, że element konstrukcji pojazdu na którym naniesiony jest nr VIN został przeniesiony z innego pojazdu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że audi warte ok 30 tys. złotych pochodzi z przestępstwa, pojazd został zatrzymany.

Z kolei na przejściu granicznym w Medyce, Straż Graniczna zatrzymała samochód marki Daf wart ok 40 tys. złotych. W trakcie kontroli okazało się , że pojazd kierowany przez  25-letniego Ukraińca został skradziony w Belgii i jest poszukiwany m.in. przez Interpol.

We wszystkich przypadkach kierowcy oraz zatrzymane pojazdy zostały przekazane Policji.

do góry