Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w Bieszczadzkim Oddziale SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w Bieszczadzkim Oddziale SG

02.05.2018 P. Z.

Dzisiaj (2 maja) w Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, na terenie Komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz podległych placówek SG odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej.

Dowódcą uroczystości przeprowadzonej na terenie komendy Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu, był kpt. SG Bartłomiej Galanty. Po złożeniu meldunku Komendantowi Bieszczadzkiego OSG płk SG Robertowi Rogozowi, odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej, a następnie odśpiewano hymn Rzeczpospolitej Polskiej. W uroczystej zbiórce uczestniczyli funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni oddziału. 

Święto obchodzone po raz 14, jest wyrazem szacunku dla symboli narodowych. Zostało ustanowione nowelą Ustawy z 2004 roku o godle, barwach i hymnie RP i uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

W trakcie uroczystości, wręczono również akty mianowania na wyższe stopnie służbowe w korpusie chorążych funkcjonariuszom Bieszczadzkiego Oddziału SG .

 

 

 

do góry