Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Próbowała wręczyć łapówkę funkcjonariuszowi SG z Korczowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Próbowała wręczyć łapówkę funkcjonariuszowi SG z Korczowej

17.05.2017 A.M.

Wczoraj w drogowym przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano obywatelkę Ukrainy, która usiłowała wręczyć funkcjonariuszowi Straży Granicznej korzyść majątkowa w zamian za umożliwienie jej wjazdu do Polski.

Podczas kontroli granicznej okazało się, że 52 – letnia kobieta nie posiadała obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, niezbędnego do wjazdu na teren Polski. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych Ukrainka próbowała wręczyć funkcjonariuszowi SG łapówkę w kwocie 100 zł. Kobieta została zatrzymana, za popełnione przestępstwo grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 8 lat.

W tym roku jest to już szósta próba wręczenia korzyści majątkowej  funkcjonariuszowi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Łapówki były oferowane w zamian za umożliwienie przekroczenia granicy pomimo braku wszystkich niezbędnych do tego dokumentów.

do góry