Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Multivan skradziony w Rosji zatrzymany w Korczowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Multivan skradziony w Rosji zatrzymany w Korczowej

15.05.2017 A.M.

W niedzielę 14 maja na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano samochód marki Volkswagen Multivan o wartości 150 tysięcy złotych. Pojazd został skradziony na terytorium Rosji.

Samochodem próbował wyjechać na Ukrainę 47 – letni obywatel Niemiec. Podczas odprawy  granicznej funkcjonariusze SG ustalili, że pojazd został skradziony w lipcu ubiegłego roku na terenie Rosji. Wartość pojazdu (r.prod.2012) oszacowano na 150 tys. zł.

Pojazd oraz jego kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji z KP w Radymnie, którzy będą prowadzić dalsze czynności w tej sprawie.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zatrzymali już 50 pojazdów pochodzących z kradzieży o łącznej wartości prawie 3 mln złotych. Dwa najdroższe pojazdy – Range Rover Sport oszacowany na 450 tys. zł oraz Mercedes S350 – 300 tys. zł, zostały zatrzymane na początku stycznia na przejściu granicznym w Korczowej.

do góry