Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Przemycał papierosy przez zieloną granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przemycał papierosy przez zieloną granicę

05.04.2017 A.M.

W środę 5 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali 58 – letniego obywatela Ukrainy, który przez zieloną granice przeniósł na stronę polską 800 paczek papierosów. Mężczyzna już wcześniej był karany za przemyt towarów akcyzowych.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany po stronie polskiej kilka metrów od linii granicy. Papierosy zapakowane były w papierowe kartony - do jednego z nich przymocowane były szelki, które umożliwiały przeniesienie części towaru na plecach. Obywatel Ukrainy twierdził, że chciał dojść na  przygraniczny bazar w Korczowej i tam  sprzedać papierosy. Mężczyzna niósł także ze sobą łopatę. Strażnikom granicznym powiedział, że miała ona mu służyć do obrony np. przed wilkami. Jednak wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej chciał nią zatrzeć ślady przekroczenia granicy pozostawione na pasie kontrolnym.

Wartość zatrzymanych papierosów oszacowano na 11 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze SG ustalili również, że obywatel Ukrainy był już karany za przemyt towarów akcyzowych przez zieloną granicę.

58 – latek, oprócz tego że odpowie za nielegalne przekroczenie granicy, zostanie również ukarany za przestępstwo skarbowe - przemyt towarów akcyzowych. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej.

Zatrzymany mężczyzna w ramach umowy o readmisji został w tym samym dniu przekazany stronie ukraińskiej.

do góry