Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Kradziony pojazd oraz części samochodowe zatrzymane na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kradziony pojazd oraz części samochodowe zatrzymane na granicy

Anna Michalska
27.09.2016

Dzisiaj na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano części z pojazdu skradzionego na terenie Hiszpanii oraz samochód skradziony w Polsce – wszystko o łącznej wartości 55 tysięcy złotych.

Części pochodziły z samochodu marki Volkswagen Tiguan. Przez granicę próbował je przewieźć 22 – letni obywatel Ukrainy. Przy pomocy funkcjonariuszy z Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono, że Volkswagen zaginął na terenie Hiszpanii. Wartość części to 25 tysięcy złotych.

W tym samym dniu strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali samochód marki Peugeot, który został skradziony w lipcu 2015 r. na terenie Polski. Samochodem próbował wyjechać na Ukrainę 21 – letni obywatel tego kraju. Wartość pojazdu (r. prod. 2012) to 30 tysięcy złotych.

Obie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji z Komisariatu Policji w Medyce.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pojazdy oraz części samochodowe o łącznej wartości 5,5 miliona złotych, w tym między innym 270 sztuk podzespołów samochodowych i motocyklowych o wartości 219 tysięcy złotych oraz 6 sztuk  silników pochodzących ze skradzionych pojazdów o wartości 43 tysięcy złotych.

do góry